KULLANIM YERLERİ

-Tarihi yapı taşıyıcı elemanların yapısal onarımında,

-Küçük ve büyük boşlukların doldurulmasında,

-Tarihi yapılarında kubbe ve kemerlerin onarılmasında,

-Tarihi yapı temellerinde zamanla meydana gelen iç boşlukların doldurulmasında,

-Tarihi yapıların klor ve sülfat atağına karşı korunmasında kullanılmaktadır.

AVANTAJLARI

- Tarihi yapı dokusuna uygun özelliktedir,

-Tek bileşenlidir. Su ile karıştırılarak kolayca uygulanır.

-Akışkan özelliktedir. Mevcut temel ve duvarların iç boşluklarının doldurulmasında kolaylıkla uygulanabilir.

-Yüksek mekanik ve durabilite özelliklerine sahiptir.

-Uygun enjeksiyon makineleri ile rahatlıkla uygulanabilir.

-Mevcut yüzey ile yüksek aderans sağlar.

-A1 sınıfı yanmaz özelliktedir.

-Soğuk-sıcak çevrimlerine karşı dayanıklı, aşınma direnci yüksektir.

-Yapıların nefes almasına izin verir.

-Çatlama direnci yüksektir.

UYGULAMA TALİMATLARI

1-   YÜZEY VE ÖN HAZIRLIK


Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir, pas ve tozdan arındırılmalıdır. Yüzeyde bulunan gevşek tabaka kaldırılmalıdır. Yüzeyde hareket halinde su olmayacak şekilde yüzey nemlendirilmelidir.

2-   KARIŞIM


Karıştırma işlemi temiz ve uygun bir kapta yapılmalıdır. Karışım öncesi kaba karışım oranına uygun miktarda su eklenir, sonrasında toz malzeme karıştırarak yavaşça kaba eklenir. 1 paket (15 kg) için 4,4 - 4,6 lt su eklenmelidir.  Karışma işlemi mekanik karıştırıcı ile yapılmalıdır. En az 4 dk boyunca homojen hale gelene kadar karıştırılan harç yaklaşık 1 dk dinlendirildikten sonra düşük devirde 1 dk tekrar karıştırılır. Karıştırma işlemi mutlaka uygun karıştırıcılar ile yapılmalıdır.

3-   UYGULAMA


Uygulama mutlaka uygun enjeksiyon makineleri yapılmalıdır. Enjeksiyon yapılacak taşıyıcı elemana uygun aralıklarla delikler açılarak enjeksiyon hortumları yerleştirilmelidir. Çatlak genişliğine göre kullanılan hortum çapları değişiklik gösterebilir. Açılan enjeksiyon hortum delikleri basınçlı hava ile temizlenmelidir. Çatlak ve delik çevreleri Romanmix S10 ile sıvanmalı ve 24 saat sonra uygulamaya hazır hale getirilmelidir.

4-   TEMİZLİK

Ekipmanların temizliği su ile yapılabilir. Sertleşmiş harcın temizliği mekanik olarak sağlanmalıdır.

SINIRLAMALAR
Ürün teknik dökümanında belirtilen bilgiler dışında önerilen miktardan fazla su harca ilave etmeyiniz. Enjeksiyon uygulama işlemi, Tetraglobe tarafından yetkilendirilmiş, yeterli teknik bilgiye sahip uygulamacılar tarafından uygulanmalıdır. Belirtilen sıcaklık değerleri arasında uygulama yapılmalıdır. Düşük sıcaklıkta uygulama yapıldığında priz yavaşlar, yüksek sıcaklıklarda ise priz hızlanır. İşlenebilirlik ortam şartlarına göre değişiklik gösterebilir. 
SORUMLULUK
Ürün teknik dökümanında belirtilen bilgiler,  uygulama detayları ve tavsiyeler Tetraglobe’nin bilgi birikimi ve tecrübeleri ile oluşturulmuştur. Ürünlerin kullanımı, ortam şartları ve kullanım yüzeyine göre farklılık gösterebilir. Tetraglobe kontrolü dışında elde edilen veriler, gerçekte elde edilen deneysel verilere göre değişiklik gösterebilir. Doğru koşullarda doğru ürün kullandığınızdan emin olunuz ve Tetraglobe tarafından verilen talimatlara uyunuz. Aksi durumda Tetraglobe sorumlu tutulamaz. Yenisi yayınlanan teknik dökümanın eski basımları geçersizdir. 
ÜRÜN BİLGİ DAYANAĞI
Ürün teknik dökümanında belirtilen bilgiler deneysel verilere dayanmaktadır. Tetraglobe kontrolü dışında elde edilen değerler, çeşitli sebeplerle gerçek değerle farklılık gösterebilir.
İŞ GÜVENLİĞİ - SAĞLIĞI VE ÇEVRE

Ürün kullanıcıları, ürün ile ilgili bilgi ve önerileri içeren, kimyasal ürünlerin güvenli şekilde sevk edilmesi, depolama koşulları, bertaraf edilmesi, fiziksel, toksikoloji, ekolojik ve diğer güvenlikle ilgili tüm detaylar için malzeme güvenlik formuna (MSDS) başvurabilirler.


Teknik Özellikler

Basınç Dayanımı (MPa) 28 Gün >10
Elastisite Modülü (MPa) 28 Gün >16000 MPa
Akışkanlık (MPa) Başlangıç < 35 sn - 20 dk sonra < 45 sn
Su Buharı Geçirimliliği (µ) < 35 µ
Yangın Dayanımı A1
Kapiler Su Absorbsiyonu (kg. m-2 .min -0,5) 0,2 kg. m-2 .min -0,5
Yoğunluk (gr/cm3) 1,80
Karışım Yoğunluğu (gr/cm3) 1,90-1,95 gr / cm3
Kullanım Süresi (+20°C) 30 dakika
Tam Kürlenme Süresi (+20°C) 28 gün