KULLANIM YERLERİ

- Betonarme elemanların yapısal onarımında,

- FRP güçlendirme sisteminde güçlendirme donatıları ile birlikte yapıların güçlendirilmesinde,

AVANTAJLARI

- Yüksek mukavemetlidir,

- Uygulaması kolaydır,

UYGULAMA TALİMATLARI

1- YÜZEY VE ÖN HAZIRLIK

Uygulama yapılacak yüzey her türlü kir, pas ve tozdan arındırılmalıdır. Yüzeyde bulunan gevşek tabaka kaldırılmalıdır. FRP güçlendirme sisteminde doğru bir yüzey elde edilebilmesi için boşlukların çimento esaslı onarım ve güçlendirme harcı Neomaestro S60  ile doldurulması gerekmektedir. Sonrasında mevcut yüzey ile aderansın artması için EPPR Epoksi astar yüzeye sürülmelidir. Tüm keskin köşelere yuvarlak pah açılmalıdır.

2- KARIŞIM

Bileşenler belirtilen oranda dışarıdan her hangi bir yabancı madde katılmadan yapılmalıdır. Karıştırma işlemi mekanik bir karıştırıcı ile düşük devirde homojen kıvam elde edene kadar yapılmalıdır. Karıştırma süresi ortalama 5 dakika olmalıdır.  

3- UYGULAMA

Uygulama öncesinde yüzeye aderans arttırıcı EPPR Epoksi Astar sürülmelidir. Sonrasında yüzeye EPFB Karbon Kumaş Epoksi Yapıştırıcı ile birlikte karbon kumaş uygulanmalıdır. Uygulama sarfiyatı kullanılacak karbon kumaş ağırlığı ve katman sayısına göre değişiklik gösterebilir. Uygulama sonrasında üzerine yapılacak harçlı imalatlar için aderans arttırmak amacıyla kumlama yapılabilir.

4- KÜRLEME

Hızlı kurumayı önlemek amacıyla uygun kür malzemeleri kullanılabilir.

5- TEMİZLİK

Ekipmanların temizliği su ile yapılabilir. Sertleşmiş harcın temizliği mekanik olarak sağlanmalıdır.

SINIRLAMALAR

Belirtilen sıcaklık değerleri arasında uygulama yapılmalıdır. Düşük sıcaklıkta uygulama yapıldığında priz yavaşlar, yüksek sıcaklılarda ise priz hızlanır. İşlenebilirlik ortam şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Uygulamada kullanılması istenen harç özellikleri ile ilgili yardım ve destek için Tetraglobe ile iletişime geçebilirsiniz.

SORUMLULUK
Ürün teknik dökümanında belirtilen bilgiler, uygulama detayları ve tavsiyeler Tetraglobe’nin bilgi birikimi ve tecrübeleri ile oluşturulmuştur. Ürünlerin kullanımı, ortam şartları ve kullanım yüzeyine göre farklılık gösterebilir. Tetraglobe kontrolü dışında elde edilen veriler, gerçekte elde edilen deneysel verilere göre değişiklik gösterebilir. Doğru koşullarda doğru ürün kullandığınızdan emin olunuz ve Tetraglobe tarafından verilen talimatlara uyunuz. Aksi durumda Tetraglobe sorumlu tutulamaz. Yenisi yayınlanan teknik dökümanın eski basımları geçersizdir. 
ÜRÜN BİLGİ DAYANAĞI

Ürün teknik dökümanında belirtilen bilgiler deneysel verilere dayanmaktadır. Tetraglobe kontrolü dışında elde edilen değerler, çeşitli sebeplerle gerçek değerle farklılık gösterebilir.

İŞ GÜVENLİĞİ - SAĞLIĞI VE ÇEVRE

Ürün kullanıcıları, ürün ile ilgili bilgi ve önerileri içeren, kimyasal ürünlerin güvenli şekilde sevk edilmesi, depolama koşulları, bertaraf edilmesi, fiziksel, toksikoloji, ekolojik ve diğer güvenlikle ilgili tüm deyalar için malzeme güvenlik formuna (MSDS) başvurabilirler.


Teknik Özellikler

Yoğunluk (gr/cm3) 1,22
Renk Gri
Viskozite (23°C) 500±25 mPas
Karışım Ömrü (23°C , 100 ml) 180±60 dk
Tam Sertleşme (23°C , %55 Rh) 7 gün
Shore-D Sertliği 89
HDT 75-80°C
Çekme Dayanımı (MPa) >65
Eğilme Dayanımı (MPa) >100
Dokunma Süresi 24 saat